Výrobce: Glenfiddich
Kód výrobku: 12YO 0,7l 40% L
Dostupnost: 1
762 Kč
Cena bez DPH: 630 Kč

Dostupné možnosti

Stav a doprava
  • Zboží skladem odesíláme do 2 dne

  • Zboží u dodavatele odesíláme do týdne

  • Doprava Česká pošta

Glenfiddich 12 YO dominuje kategorii skotských single malt whisky a je to celosvětově nejprodávanější a nejoceňovanější whisky na světě.
Zraje v sudech ze španělského a amerického dubu, což významně přispívá k její jemné a zralé chuti. Voda potřebná k produkci této whisky je brána z pramenu Robbie Dhu, plynoucího do řeky Fiddich. 

Voda, vzduch a sladovaný ječmen, ikonická trojice, která stojí za úspěchem whisky Glenfiddich. Právě tato trojice nejdůležitějších složek inspirovala designéra Hanse Schlegera, aby vytvořil na tu dobu radikální design typické trojhranné lahve.

Stejně jako Glenfaclas a Springbank patří destilerie Glenfiddich rodině původních zakladatelů. To je mezi současnými producenty skotské whisky rarita. William Grant, zakladatel a bývalý manažer destilerie Mortlach, zpočátku používal surovinu nakupovanou z destilerie Cardhu, a to do té doby, než se ujistil o plné funkčnosti destilačních přístrojů. Glenfiddich dosáhla záhy významných úspěchů a po pěti letech zakládá William Grant druhou destilerii – Balvenie. Současní majitelé destilerie představují již pátou generaci Grantů. Glenfiddich byla první destilerií prodávající svoji produkci za hranice Skotska, svého času to znamenalo téměř revoluci v prodeji. V roce 1990 zakládá rodina Grantů další destilerii – Kininvie.

Glenfiddich je více než jen známá single malt whisky, je to skutečný vyslanec Skotska.

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
Tagy: skotko, whisky